LUTHER, MI
Friday
Fri Slack @ Noon
 
STEER WRESTLING
  1 JOHN HUNT, LAPEER MI
 
 
TEAM ROPING
  1 KALI CARPENTER-DEAN, OTISVILLE MI
CADEN KENNEDY, OTISVILLE MI
  2 LUKE DUBOIS, CHURCH POINT LA
JAKE HAWKINS, CLAYPOOL IN
  3 ROSCOE JUDAH, MANTON MI
BLAKE GRUSE, SOUTH BOARDMAN MI
  4 COLTON BERES, OLVORDTON OH
QUINTON WINGERTER, NASHVILLE MI
  5 CAMERON KENNEDY, OTISVILLE MI
TYLER BOK, FAYETTE OH
  6 PRESTON BARTOW, GRANGER IN
COREY REID, LIBERTY MS
  7 COLTON BERES, OLVORDTON OH
KEVIN WICKEY, MENDON MI
  8 PRESTON BARTOW, GRANGER IN
JAKE HAWKINS, CLAYPOOL IN
  9 KALI CARPENTER-DEAN, OTISVILLE MI
LUKE VANDERKOOY, ZEELAND MI
  10 LUKE DUBOIS, CHURCH POINT LA
COREY REID, LIBERTY MS
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 ELLIE OUWINGA, GRANT MI
  2 MORGAN CHAPPELL, HILLSDALE MI
  3 KAYLA O’HERAN, NASHVILLE MI
  4 HAYDEN LONG, ST. LOUIS MI
  5 CHELSEA WALLACE, MANITOU BEACH MI
  6 SADIE BIGGS, HARRISON AR
  7 KALI CARPENTER-DEAN, OTISVILLE MI
 
 
BARREL RACING
  1 ELIZABETH SCHNEIDER, MCBAIN MI
  2 MILEY BLANZY, BLANCHARD MI
  3 MAKENNA RAUTIO, PARIS MI
  4 CORTNEY HOMANT, REMIS MI
  5 STEPHANIE BARRETT, NEWAYGO MI
  6 HAILEY RYAN, DANTON MI
  7 ANDREA RAUTIO, PARIS MI
  8 JENNA BRITTON, FORT SCOTT KS
  9 KARA NEMETH, MCBAIN MI
  10 DEB HULTS, ADDISON MI
  11 TERRI ROBERTSON, BIRCH RUN MI
  12 MCKENNA MORMAN, OTTAWA OH
  13 SADIE BIGGS, HARRISON AR
  14 ABBY FRANKLIN, LINCOLN MI
  15 ALIYA ANDERSON, PARIS MI
  16 MATI RAUTIO, PARIS MI
  17 MEGAN YOUNG, GRASS LAKE MI
  18 TAYLOR FINLEY, SCIPIO IN
  19 HILLARY ANDERSON, PARIS MI
  20 JESSICA HUGHSTON, MCBAIN MI
  21 CHELSEA HUNT, LAPEER MI
  22 KIM WAGESTER, REMUS MI
  23 HALEY HUGHSTON, MCBAIN MI
  24 KAYLA O’HERAN, NASHVILLE MI
  25 TAYLOR PYNE, BELLEVUE MI
  26 NATALIE OCONNELL, SPARTA MI
  27 MORGAN CHAPPELL, HILLSDALE MI
  28 RACHEL STICKLER, REMUS MI
  29 ELLIE OUWINGA, GRANT MI
  30 JILL DUTKOWSKI, ALLENTON MI
  31 CRYSTAL SEELYE, POSEN MI
  32 KALI CARPENTER-DEAN, OTISVILLE MI
  33 EMILY STILES, PLYMOUTH IN
 
LUTHER, MI
Friday
Friday Jul 5 2024 6:00PM
 
BAREBACK RIDING
  1 TANNER PHILLIPS, CLINTON MI
  2 BLAYN HUGHSTON, MCBAIN MI
 
 
SADDLE BRONC
  1 ELI HERSHBERGER, MCBAIN MI
  2 BLAYN HUGHSTON, MCBAIN MI
  3 JOSEPH O'CONNELL, JOHANNESBURG MI
 
 
STEER WRESTLING
  1 ELI HERSHBERGER, MCBAIN MI
  2 BRANDON KENNEDY, OTISVILLE MI
  3 JACK GUOAN, TAWAS MI
  4 CALEB GRIFFIN, SWARTZ CREEK MI
  5 JIMMY GRIFFIN, LENNON MI
  6 WYATT LUMBREZER, FAYETTE OH
  7 JEFF ACKERBERG, BAILEY MI
  8 CADEN KENNEDY, OTISVILLE MI
 
 
TEAM ROPING
  1 TRACE HUGHSTON, MCBAIN MI
LOGAN NEMETH, MCBAIN MI
  2 DILLON YOUKER, KALKASKA MI
BLAKE GRUSE, SOUTH BOARDMAN MI
  3 TRAVIS ROBERTSON, BIRCH RUN MI
AARON JOHNSON, STANWOOD MI
  4 BRIAN BUCHOLTZ, SIX LAKES MI
SAM SILVERMAN, CEDAR SPRINGS MI
  5 JORDAN OUDMAN, MCBAIN MI
LOGAN NEMETH, MCBAIN MI
  6 TRAVIS ROBERTSON, BIRCH RUN MI
KEVIN WICKEY, MENDON MI
  7 TRACE HUGHSTON, MCBAIN MI
JEFF LELITO, ST CLAIRE MI
  8 BRIAN BUCHOLTZ, SIX LAKES MI
LUKE VANDERKOOY, ZEELAND MI
  9 JORDAN OUDMAN, MCBAIN MI
JEFF LELITO, ST CLAIRE MI
  10 SAM SILVERMAN, CEDAR SPRINGS MI
AARON JOHNSON, STANWOOD MI
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 DAWN PAVELKA, MILLINGTON MI
  2 CLARE BJORK, PIERSON MI
  3 BROOKE OUDMAN, RICHLAND MI
  4 MANDY BOLT, HOWARD CITY MI
  5 KYANNE CASEY, HASTINGS MI
  6 KELSEY KAKOCZKI, WHITE CLOUD MI
  7 SKYLAR YOUNGS, MARION MI
  8 JESSICA BENNETT, FREEMONT MI
  9 COLBY WICKEY, BIRCH RUN MI
  10 NICOLE PHILLIPS, READING MI
 
 
BARREL RACING
  1 ADALYN COOK, WAYLON MI
  2 KENDRA GRUSE, SOUTHDOARDMAN MI
  3 NICOLE DUBORD, ORTONVILLE MI
  4 JAEL YMKER, HUDSONVILLE MI
  5 KELSEY KAKOCZKI, WHITE CLOUD MI
  6 JAMIE JOHNSON, STANWOOD MI
  7 MILEY BEKINS, SAND LAKE MI
  8 BUNNITA OUWINGA, GRANT MI
  9 SAMI HILL, ITHACA MI
  10 NIKKI WALCUTT, BLANCHARD MI
  11 JESSLYN SANCHEZ, ITHACA MI
  12 DARLA PEPPER, HUDSONVILLE MI
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 ROSCOE JUDAH, MANTON MI
  2 BUD DILLON, FREEMONT MI
  3 BLAKE ANDIS, ALBION IN
  4 CADEN KENNEDY, OTISVILLE MI
  5 DAVE REIFF, PAW PAW MI
  6 TYLER BOK, FAYETTE OH
  7 DON THOMAS, MORGANSFIELD KY
  8 JEFF ACKERBERG, BAILEY MI
  9 WYATT LUMBREZER, FAYETTE OH
  10 SCOTT STOREY, CLARKSVILLE MI
 
 
BULL RIDING
  1 JONATHON DOMMISSE, BYRON CENTER MI
  2 JUSTIN REITSMA, FREEPORT MI
  3 LAWAYNE WICKEY, MENDON MI
  4 SETH BARRS, HESPERIA MI
  5 KEITH SKRABIS, FRUIT PORT MI