WIMBERLEY, TX
Friday
Friday Jul 5 2024 8:00PM
 
BAREBACK RIDING
  1 TONY THARP, DAYTON TX
 
 
STEER WRESTLING
  1 TREVOR CRAINER, CARRIZO SPRINGS TX
  2 STERLING WALTON, ANDERSON TX
  3 COOPER DOCKINS, PAPALOTE TX
  4 CALL BROWN, SINTON TX
  5 COLE PUGH, JASPER TX
  6 SAM SHOFNER, HUNTSVILLE TX
  7 DUSTIN BARTON, SABINAL TX
  8 GARRETT KEELING, LEXINGTON TX
  9 JEREMY BURKHALTER, PORTER TX
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 MADI MARTIN, BULVERDE TX
  2 KALLYN SNEDECOR, FREDERICKSBURG TX
  3 RYLEE JEFFCOAT, FAYETTVILLE TX
  4 KYLEE SEALE, BERTRAM TX
  5 KENNZIE NIXON, PLEASANTON TX
  6 RILEY WELCH, COMFORT TX
  7 ERICA TINER, LA GRANGE TX
  8 BRANDI BAUERLE, KENEDY TX
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 JACK FLUITT, POTEET TX
  2 CHARLIE GRIFFIN, ELDROADO TX
  3 SAM GRIFFIN, ELDORADO TX
  4 MALIK GATSON, BAY CITY TX
  5 CRAIG LEONARD, SONORA TX
  6 STETSON SPRINGS, WIMBERELY TX
 
 
TEAM ROPING
  1 TREVOR ULRICH, JOHNSON CITY TX
COLBY TALLEY, DRIPPING SPRINGS TX
  2 CHASE WILEY, PLEASANTON TX
JOEL GALVAN, JR, JOURDANTON TX
  3 CODY MCCLUSKEY, STEPHENVILLE TX
JACE DAVIS, STEPHENVILLE TX
  4 WALKER SMITH, BEDIAS TX
WILL SMITH, BEDIAS TX
  5 JIMMY EDENS, TEMPLE TX
SHILOH SEALE, BERTRAM TX
  6 JAXON WIRTH, GEORGE TOWN TX
MATTHEW GILLUM, GEORGETOWN TX
  7 AUSTIN ATKINSON, ANDERSON TX
BRODY KILGORE, HUNTSVILLE TX
  8 JAY WIRTH, GEORGETOWN TX
KALE LEBLANC, ROUND ROCK TX
  9 RANKIN WILLIAMS, THORNDALE TX
LEANDER WILLIAMS, THORNDALE TX
  10 PJ RAMOS, LOS FRESNOS TX
MATT GARZA, RIO HONDO TX
 
 
BARREL RACING
  1 KENNZIE NIXON, PLEASANTON TX
  2 KATELYN STONE, VANVELCK TX
  3 BROOKE CATALANI, SAN ANTONIO TX
  4 CLAIRE SECHELSKI, HEMPSTEAD TX
  5 OLIVIA ROBINSON, BELLVILLE TX
  6 CATHERINE ASMUSSEN, LAREDO TX
  7 CHARLIE SOHRT, MANVEL TX
  8 RILEY ARRINGTON, KINGSLAND TX
 
 
BULL RIDING
  1 AIDAN PENNINGTON, MADISONVILLE LA
  2 DAMIEN KRUSHALL, WHARTON TX
 
WIMBERLEY, TX
Saturday
Sat 8AM Slack
 
TEAM ROPING
  1 VINCENTE MARQUEZ, SAN ANTONIO TX
JOEL( CHEVY COWBOY) HUERTA, SAN ANTONIO TX
  2 SETH ROSS, BERTRAM TX
ZACH ROSS, LIPAN TX
  3 BROOKS DAHOZY, ALICE TX
CYA TIJERINA, LAREDO TX
  4 NICK SARTAIN, BANDERA TX
GARRETT GORMAN, CALUMET OK
  5 KYLE KARINS, MONTGOMERY TX
HAYES JOHNSON, WEATHERFORD TX
  6 CODA MYERS, SULPHUR OK
CHRIS GREEN, CENTER POINT TX
  7 CHASE SANDSTROM, COMFORT TX
CODY EGUSQUIZA, UVALDE TX
  8 ALEX HOYL, MASON TX
RONNIE WHITE, THORNDALE TX
  9 KADE SCHOEPF, KILLEEN TX
MONTE SCHOEPF, SALADO TX
  10 GARRETT SOMMER, STEPHENVILLE TX
SAWYER BARHAM, STEPHENVILLE TX
  11 ZANE PRICE, BOERNE TX
HARPER WEST, COMFORT TX
  12 KOLBY AVERY, ANDERSON TX
BUCKSHOT PATTERSON, WIMBERLEY TX
  13 COOPER MEADOR, ELDORADO TX
CADEN BEATTY, HAWLEY TX
  14 JOSEPH BROWN JR., JOURDANTON TX
CODY OWENS, YOAKUM TX
  15 LARAMIE ALLEN, LLANO TX
WILLIE MORELAND, SAN SABA TX
  16 JOEL BACH, MT VERNON TX
KODY BEACH, BOERNE TX
 
 
BARREL RACING
  1 KATHY THORNTON, ROCKDALE TX
  2 JENNIFER SHARP, RICHARDS TX
  3 MCKENZIE MOON, MISSOURI CITY TX
  4 KRISTI COLE, MAGNOLIA TX
  5 PARKER WHITE, THORNDALE TX
 
 
STEER WRESTLING
  1 SHERMAN WYCKOFF, BEAUMONT TX
  2 REGINALD MCCULLOUGH III, HOUSTON TX
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 JOE JESSEE, HUNGERFORD TX
  2 PRESTON PASCHAL, NOME TX
  3 XAVIER DAVIS, EAST BERNARD TX
  4 CARSYN SUNVISON, MCDADE TX
  5 RYAN THIBODEAUX, STEPHENVILLE TX
  6 J.B. COLLINS, ROSENBURG TX
  7 DONOVAN MURPHY, HOUSTON TX
  8 ASHTON SEMIEN, BEAUMONT TX
  9 J.T. JONES, HAYS KS
  10 WORD HUDSON, SONORA TX
  11 RILEY WEBB(DO NOT USE), BUFFALO TX
  12 LANCE BERNARD, LAKE CHARLES LA
  13 JOHN WALL, BRENHAM TX
  14 JOE KEATING, SOUR LAKE TX
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 MALLORIE FEWELL, CASTROVILLE TX
  2 GRACIE GREENE, ROCKSPRINGS TX
  3 BAILEY GUBERT, HUNGERFORD TX
  4 MORGAN CULPEPPER, GONZALES TX
  5 JENNA CALDAROLA, STEPHENVILLE TX
  6 LANDRY WREN, HARPER TX
  7 RANDI WEST, COMFORT TX
  8 AMY OHRT, VICTORIA TX
  9 LINDSEY URBANOVSKY, PAIGE TX
  10 ELISABETH MOON, MISSOURI CITY TX
  11 KATY WEBB, BUFFALO TX
  12 PAYTON JESSEE, HUNGERFORD TX
 
WIMBERLEY, TX
Saturday
Saturday Jul 6 2024 8:00PM
 
BAREBACK RIDING
  1 JOSH HUDSON, STEPHENVILLE TX
 
 
STEER WRESTLING
  1 KEVIN (K.J.) CARMON, BEAUMONT TX
  2 TONY ASKA, PRAIRIEVIEW TX
  3 ZACK COFFMAN, DRIFTWOOD TX
  4 DARYL ELLIOTT, BEAUMONT TX
  5 WYATT RAYMOND, HANKAMER TX
  6 CHASE PIERRE, BROOKSHIRE TX
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 BROOKE HESTER, NIXON TX
  2 CASSIDY BOGGS, STEPHENVILLE TX
  3 HANNAH PHILLIPS, BROOKSHIRE TX
  4 TAYLOR MASON-BAYER, ANDERSON TX
  5 KENLI SMITH, SOUR LAKE TX
  6 KYLIE REININGER, SEGUIN TX
  7 SYDNEY WABNEGGER, BRYAN TX
  8 TRINITY FAYE SMITH, SANTA FE TX
  9 ERIN BLANDFORD, STOCKDALE TX
  10 KELSIE REININGER, SEGUIN TX
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 KEID WILLIAMS, STEPHENVILLE TX
  2 CALEB BLANDFORD, STOCKDALE TX
  3 CATFISH BROWN, DENTON TX
  4 CLINT NYEGAARD, SEGUIN TX
  5 JHETT AKINS, WHITESBORO TX
  6 ROWDY QUATTLEBAUM, STAR TX
 
 
SADDLE BRONC
  1 WACEY HATHCOCK, SULPHUR SPRINGS TX
 
 
TEAM ROPING
  1 JOEL ROCHA, PLEASANTON TX
ZACK NENNA, JOURDANTON TX
  2 CUTTER DUCKETT, WIMBERLEY TX
JUSTIN DELAGARZA, REFUGIO TX
  3 CLAY TRYAN, LIPAN TX
BRAYLON TRYAN, LIPAN TX
  4 CARSON SONNIER, BOLING TX
BUCK GARZA, GONZALES TX
  5 SHANE PHILIPP, BEDIAS TX
JADE CORKILL, VICTORIA TX
  6 BRANDON BEERS, POWELL BUTTE OR
DANIEL H. BRAMAN, REFUGIO TX
  7 HOLDEN WARNASCH, BULVERDE TX
ANDREW STOREY, COTULLA TX
  8 PEYTON WALTERS, JUSTIN TX
BLAINE VICK, DUBLIN TX
  9 BRANDON GONZALES, LIPAN TX
COLTON S. JOHNSON, BOERNE TX
  10 CORY KIDD, STEPHENVILLE TX
KIRBY BLANKENSHIP, LAMPASAS TX
 
 
BARREL RACING
  1 KACI HASCHKE, VICTORIA TX
  2 KANESHA JACKSON, PRAIRIE VIEW TX
  3 TRINITY FAYE SMITH, SANTA FE TX
  4 TIFFANI SONNIER, BOLING TX
  5 KATE MOTE, LLANO TX
  6 LISA THORNTON, PLUM TX
  7 LAURA MOTE, LLANO TX
  8 JAYCEE FERGUSON, BARTLETT TX
  9 MANDY CUPP, HEMPSTEAD TX
 
 
BULL RIDING
  1 DAWSON BROWN, KILLEEN TX
  2 TYLER CASE, WACO TX
  3 SCOUT MOSELEY, ALVARADO TX
  4 ALFONZO RAMOS, CORSICANA TX
  5 CHRISTIAN SUSTAITA, AUSTIN TX
  6 THOMAS WILLARD, CALDWELL TX
 
WIMBERLEY, TX
Sunday
Sunday Jul 7 2024 8:00PM
 
BAREBACK RIDING
  1 BILL TUTOR, HUNTSVILLE TX
  2 CONNOR GRIFFITH, MERRYVILLE LA
  3 JACOB LAMON, LAKE CHARLES LA
  4 JUSTIN LEWIS, KIRBYVILLE TX
  5 ZACH HIBLER, WHEELER TX
  6 CODY LABATO, LAKE CHARLES LA
 
 
STEER WRESTLING
  1 *RYAN NETTLE, GOLDTHWAITE TX
  2 *TRACE HARRIS, POTH TX
  3 COLIN FOX, MANVEL TX
  4 TERRY MEADOWS, LIBERTY HILL TX
  5 CLAY TOM HURT, DILLEY TX
  6 CADE GOODMAN, WAELDER TX
  7 HOLDEN MYERS, VAN TX
  8 JACOB GERNENTZ, LOMETA TX
  9 WYATT FIELDS, SILSBEE TX
  10 TANNER FLEET, AXTELL TX
  11 SKYLER WOOLLS, SOUR LAKE TX
  12 ROWDY THAMES, WIMBERLEY TX
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 BELLA SKINNER, WILLS POINT TX
  2 RYLIE SMITH, WHITSETT TX
  3 WHITNEY THURMOND PROFILI, NORMANGEE TX
  4 BRIDGET YATES, BRYAN TX
  5 WHITLEY FISHER, ANDERSON TX
  6 CARLEE MARTINEZ, GEORGE WEST TX
  7 JAYCIE DAVISON, GONZALES TX
  8 JORDAN DILDINE, CENTERVILLE TX
  9 BREANNA MEYER, AUSTIN TX
  10 KIRBY RAWLINSON, WALLER TX
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 DEWELDON WATSON, HUNTSVILLE TX
  2 HEATH KOCUREK, SEALY TX
  3 RICHARD COLEMAN, WHARTON TX
  4 KENNETH KOJACK SOLOMON, PRAIRIE VIEW TX
  5 JESSE CLIFTON, SEGUIN TX
  6 ACE REESE, AQUILLA TX
  7 CAMERON CROW, FLORESVILLE TX
  8 JOHN DEVERAUX, MONTGOMERY TX
  9 CALEB GREEN, STEPHENVILLE TX
  10 TYLER CALHOUN, RICHARDS TX
  11 CONNOR GRIFFITH, MERRYVILLE LA
 
 
SADDLE BRONC
  1 CAYDEN MCFADDEN, ODESSA TX
  2 ALEX MEARNS, TEXAS TX
  3 CARSON SANDERS, NEW CASTLE TX
  4 STEVE HAY, GARDENDALE TX
  5 CAMERON POTEET, BALLINGER TX
  6 KYLE WELCH, NEWCASTLE TX
  7 COOPER BRADBERRY, BROOKSMITH TX
  8 TREYSON ANTONICK, OVERTON TX
 
 
TEAM ROPING
  1 RACE MELLMAN, REFUGIO TX
ROMEO MORENO, GOLIAD TX
  2 CODY KOHLEFFEL, EAST BERNARD TX
HEATH KOCUREK, SEALY TX
  3 FORREST FISHER, ANDERSON TX
CALEB GREEN, STEPHENVILLE TX
  4 MCCRAY PROFILI, BEDIAS TX
MCCOY PROFILI, NORMAGEE TX
  5 QUISTO LOPEZ, BEEVILLE TX
RYAN MAYFIELD, LOCKHART TX
  6 JAYSE TETTENHORST, JACKSONVILLE TX
TY ARNOLD, MIDWAY TX
  7 BULL AUSTIN, EAGLE LAKE TX
DEE RAMPY, LIBERTY HILL TX
  8 JAKE ORMAN, ANDERSON TX
COREY HENDRICK, BEDIAS TX
  9 CODY W. THORNTON, HEMPSTEAD TX
LUCAS FALCONER, NORMANGEE TX
  10 BILLY REAGAN, HOCKLEY TX
NEIL JORDAN, ANGLETON TX
 
 
BARREL RACING
  1 CALLIE ALBRECHT, VICTORIA TX
  2 LIZ MCMANUS, MCDADE TX
  3 CHARLIE C. MAASS, GIDDINGS TX
  4 TAMMY FISCHER, LEDBETTER TX
  5 KYSAN BUCKNER, BRENHAM TX
  6 ALYSSA MACDONALD, HALLETTSVILLE TX
  7 LINDSEY REED, FRANKLIN TX
  8 SHERRI REAGAN, HOCKLEY TX
  9 TATUM NELSON, ALVARADO TX
  10 ALEA HENDRICK, BEDIAS TX
 
 
BULL RIDING
  1 JACK STRONG, STEPHENVILLE TX
  2 NICK WALKER, WALLER TX
  3 DUSTY RHODES, SANGER TX
  4 WESLEY CHISOLM, VINTON LA
  5 GARRETT JONES, DEVERS TX
  6 LANDON DEASON, ROCKDALE TX
  7 TRAVORIS ZENO, BEAUMONT TX
  8 CASH WALKER, WALLER TX
  9 BLAKE BLANCHARD, MANVEL TX
  10 HUNTER RUIZ, JASPER TX