2024 JH STATE FINALS DAY SHEET
BAREBACK STEER RIDING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  *66 JAYTHON SIMONEAUXACCELERATED CHRISTIAN EDU 
2  *114 BARRETT PRINCEHOME SCHOOL 
BARREL RACING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  *94 MARLEE FAULBASILE HIGH SCHOOL 
2  80 KEYLEE IZARDCOPIAH ACADEMY 
3  *30 JOSSY GANTTMT OLIVE CHRISTIAN 
4  *42 PRESLIE WATSONHOME SCHOOL 
5  64 JANA WALKERROSEPINE JUNIOR HIGH 
6  *62 EMMA NUNEZBELL CITY HIGH 
7  *98 TRISTAH TRAHANAGAPE CHRISTIAN ACADEMY 
8  *41 AYDEN RAIN HARRISONHOMESCHOOL 
9  56 OLIVIA SCHAMERHORNFAITH TRAINING CHRISTIAN 
10  *110 ADDISON KRIEGST CECILIA 
11  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
12  69 CALAIS HAREST EDMUNDS CATHOLIC SCH. 
13  *85 EMRIE SEAFORDHACKBERRY HIGH SCHOOL 
BOYS BREAKAWAY Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  *65 ELI CLARKPITKIN HIGH SCHOOL 
2  15 JAKE DALEYMAMOU JUNIOR HIGH 
3  46 JAXON TOWNSENDMAGNOLIA BEND ACADEMY 
4  *8 PRESTON MARTINHOME SCHOOL 
5  77 CARTER SMITHST. EDMUND 
6  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
7  36 HAYDEN HORNSBYST. PETER AND PAUL CATHOL 
8  *75 DAVIS PAULKOUR LADY QUEEN OF HEAVEN 
9  *2 TRACE WATKINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
10  *3 CAINEN SINGLETONCANEVIEW K-8 
11  *10 OWEN BROUSSARDHOME SCHOOL 
TIE DOWN ROPING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  *83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
2  *16 BRENNAN AUCOINST. PETER & PAUL 
3  *31 CAIN MARTINHOME SCHOOL 
GIRLS BREAKAWAY Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  *30 JOSSY GANTTMT OLIVE CHRISTIAN 
2  67 JAYLYN VERRETBIBLE BAPTIST ACADEMY 
3  *51 STEELY REIN JORDANHOME SCHOOL 
4  *84 AVA MAE WILLIAMSEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
5  92 HARPER DAVISMAGNOLIA BEND 
6  *91 ADDI ROSE GAUTREAUXST. IGNATIUS CATHOLIC SCH 
7  *62 EMMA NUNEZBELL CITY HIGH 
8  *109 RILEY ST. CYRSACRED HEART ELEMENTARY 
9  *44 KINSLEY MARTINHOME SCHOOL 
10  52 ARIBELLA HARPERHICKS HIGH SCHOOL 
11  *35 PRESLEE GOYNESMAGNOLIA BEND ACADEMY 
12  *72 BRENLEE MARTINHOME SCHOOL 
13  *7 KENNA IZARDCOPIAH ACADEMY 
CHUTE DOGGING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  *5 JESSE JAMES GUNTERHOME SCHOOL 
2  *82 LUKE SAVANTHOME SCHOOL 
3  *108 GRADY ELLISIOWA HIGH SCHOOL 
4  112 CATCHER BURNWORTHHOMESCHOOL 
5  95 WOODROW MARTINHOME SCHOOL 
6  *11 GABE DUBOISHOME SCHOOL 
7  *74 WAYLON MARTINHOME SCHOOL 
8  83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
RIBBON ROPING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  *86 LAITH LINDSEYDELCAMBRE HIGH 
  *51 STEELY REIN JORDANHOME SCHOOL 
2  *102 COLBURN LEDOUXLEBLANC MIDDLE SCHOOL 
  *69 CALAIS HAREST EDMUNDS CATHOLIC SCH. 
3  *76 HAYES PRIMEAUXERATH MIDDLE 
  *32 MCKENNA HENRYBELL CITY HIGH SCHOOL 
4  *103 WILEY LENHART VIEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
  *84 AVA MAE WILLIAMSEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
5  *38 SLATE MCCARDLEBELL CITY HIGH SCHOOL 
  *62 EMMA NUNEZBELL CITY HIGH 
6  *18 BEN MILLERKINDER MIDDLE SCHOOL 
  *7 KENNA IZARDCOPIAH ACADEMY 
7  17 BRADY HAYESGRAND LAKE HIGH 
  63 HEIDEE CHAUMONTREEVES MIDDLE SCHOOL 
8  *8 PRESTON MARTINHOME SCHOOL 
  *72 BRENLEE MARTINHOME SCHOOL 
9  *3 CAINEN SINGLETONCANEVIEW K-8 
  *118 KENNEDY BELLOWIOWA MIDDLE SCHOOL 
TEAM ROPING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
  *102 COLBURN LEDOUXLEBLANC MIDDLE SCHOOL 
2  4 CHLOE AUSTINHATHAWAY HIGH 
  12 LUKE GREENELAKE ARTHUR ELEMENTARY 
3  *2 TRACE WATKINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
  *97 LANDON THRASHERNEGREET HIGH SCHOOL 
4  *5 JESSE JAMES GUNTERHOME SCHOOL 
  *31 CAIN MARTINHOME SCHOOL 
5  *44 KINSLEY MARTINHOME SCHOOL 
  *10 OWEN BROUSSARDHOME SCHOOL 
6  *34 JACOB BROUSSARDST. MICHAEL 
  *111 COLE STEIBCATHOLIC OF POINTE COUPEE 
7  *13 GUNNER REYNOLDSBUNA JUNIOR HIGH 
  *26 SKINNER WILKINSONHOME SCHOOL 
GIRLS GOAT TYING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  1 SHELBY BROUSSARDNORTH VERMILION MIDDLE SC 
2  104 GRACIE AMEDEELAKE ELEMENTARY 
3  39 GRACELYN WILBURTHREE PINES ACADEMY 
4  71 AMELIA LEBLANCW.W. LEWIS MIDDLE 
5  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
6  101 CHLOE GUIDRYRAYNE CATHOLIC ELEMENTARY 
7  *81 AVA GRACE TOWNSENDMAGNOLIA BEND ACADEMY 
8  33 KYNLIE FLOYDST. EDMUND CATHOLIC 
9  *4 CHLOE AUSTINHATHAWAY HIGH 
BOYS GOAT TYING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  15 JAKE DALEYMAMOU JUNIOR HIGH 
2  *38 SLATE MCCARDLEBELL CITY HIGH SCHOOL 
3  *17 BRADY HAYESGRAND LAKE HIGH 
4  *111 COLE STEIBCATHOLIC OF POINTE COUPEE 
5  96 COOPER GILLEYOUR MOTHER OF PEACE 
6  *70 DALTON MIMSBELL CITY HIGH 
7  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
POLE BENDING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
2  *113 KATIE ENGLISHHOMESCHOOL 
3  *88 REESE CHAFFINHOME SCHOOL 
4  *118 KENNEDY BELLOWIOWA MIDDLE SCHOOL 
5  *35 PRESLEE GOYNESMAGNOLIA BEND ACADEMY 
6  24 PAISYN TERRONORTH VERMILION MIDDLE 
7  105 STELLA AUCOINST EDMUND 
8  99 CAMPBELL LEBLANCOUR LADY IMMACULATE 
9  *98 TRISTAH TRAHANAGAPE CHRISTIAN ACADEMY 
10  *80 KEYLEE IZARDCOPIAH ACADEMY 
11  22 RYLIE MARTINEST. AMANT MIDDLE SCHOOL 
12  *41 AYDEN RAIN HARRISONHOMESCHOOL 
13  *67 JAYLYN VERRETBIBLE BAPTIST ACADEMY 
14  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
15  *93 BELLA KATE BUCKLEYLEBLANC STEM ACADEMY 
BULL RIDING Friday May 24 2024 10:00AM
 
1  120 DOMINIK COXHOME SCHOOL 
2  *117 GAGE HOOKSHOME SCHOOL 
3  *61 BRODY BOUDREAUXW.W. LEWIS 
2024 JH STATE FINALS DAY SHEET
SADDLE BRONC STEER RIDING Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  *66 JAYTHON SIMONEAUXACCELERATED CHRISTIAN EDU 
2  *108 GRADY ELLISIOWA HIGH SCHOOL 
3  *114 BARRETT PRINCEHOME SCHOOL 
BARREL RACING Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  *51 STEELY REIN JORDANHOME SCHOOL 
2  88 REESE CHAFFINHOME SCHOOL 
3  39 GRACELYN WILBURTHREE PINES ACADEMY 
4  73 MARLEY MARTINVERDA ELEMENTARY 
5  *113 KATIE ENGLISHHOMESCHOOL 
6  *93 BELLA KATE BUCKLEYLEBLANC STEM ACADEMY 
7  *100 ADELINE VIDRINEOPELOUSAS CATHOLIC SCHOOL 
8  22 RYLIE MARTINEST. AMANT MIDDLE SCHOOL 
9  *47 ELLIE SEAFORDHACKBERRY HIGH SCHOOL 
10  99 CAMPBELL LEBLANCOUR LADY IMMACULATE 
11  81 AVA GRACE TOWNSENDMAGNOLIA BEND ACADEMY 
12  *118 KENNEDY BELLOWIOWA MIDDLE SCHOOL 
13  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
14  105 STELLA AUCOINST EDMUND 
BOYS BREAKAWAY Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  *102 COLBURN LEDOUXLEBLANC MIDDLE SCHOOL 
2  *34 JACOB BROUSSARDST. MICHAEL 
3  *5 JESSE JAMES GUNTERHOME SCHOOL 
4  107 JAXSON STRICKLANDFAITH TRAINING CHRISTIAN  
5  12 LUKE GREENELAKE ARTHUR ELEMENTARY 
6  *11 GABE DUBOISHOME SCHOOL 
7  *18 BEN MILLERKINDER MIDDLE SCHOOL 
8  *76 HAYES PRIMEAUXERATH MIDDLE 
9  *103 WILEY LENHART VIEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
10  70 DALTON MIMSBELL CITY HIGH 
11  *17 BRADY HAYESGRAND LAKE HIGH 
12  *38 SLATE MCCARDLEBELL CITY HIGH SCHOOL 
TIE DOWN ROPING Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  *86 LAITH LINDSEYDELCAMBRE HIGH 
2  *111 COLE STEIBCATHOLIC OF POINTE COUPEE 
GIRLS BREAKAWAY Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  *98 TRISTAH TRAHANAGAPE CHRISTIAN ACADEMY 
2  69 CALAIS HAREST EDMUNDS CATHOLIC SCH. 
3  1 SHELBY BROUSSARDNORTH VERMILION MIDDLE SC 
4  22 RYLIE MARTINEST. AMANT MIDDLE SCHOOL 
5  49 MACIE MCBRIDEDERIDDER JUNIOR HIGH 
6  *80 KEYLEE IZARDCOPIAH ACADEMY 
7  *41 AYDEN RAIN HARRISONHOMESCHOOL 
8  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
9  *100 ADELINE VIDRINEOPELOUSAS CATHOLIC SCHOOL 
10  *4 CHLOE AUSTINHATHAWAY HIGH 
11  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
12  57 ADALEE LEGERLEBLANC MIDDLE SCHOOL 
13  *93 BELLA KATE BUCKLEYLEBLANC STEM ACADEMY 
CHUTE DOGGING Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  *19 BEN ANGEST. MARGARET CATHOLIC 
2  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
3  *114 BARRETT PRINCEHOME SCHOOL 
4  *31 CAIN MARTINHOME SCHOOL 
5  *8 PRESTON MARTINHOME SCHOOL 
6  10 OWEN BROUSSARDHOME SCHOOL 
7  96 COOPER GILLEYOUR MOTHER OF PEACE 
8  *13 GUNNER REYNOLDSBUNA JUNIOR HIGH 
RIBBON ROPING Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  *2 TRACE WATKINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
  *45 KYNLEE HINTONHICKS HIGH SCHOOL 
2  *111 COLE STEIBCATHOLIC OF POINTE COUPEE 
  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
3  *16 BRENNAN AUCOINST. PETER & PAUL 
  *109 RILEY ST. CYRSACRED HEART ELEMENTARY 
4  *75 DAVIS PAULKOUR LADY QUEEN OF HEAVEN 
  *71 AMELIA LEBLANCW.W. LEWIS MIDDLE 
5  *5 JESSE JAMES GUNTERHOME SCHOOL 
  *44 KINSLEY MARTINHOME SCHOOL 
6  *83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
  *80 KEYLEE IZARDCOPIAH ACADEMY 
7  *65 ELI CLARKPITKIN HIGH SCHOOL 
  *35 PRESLEE GOYNESMAGNOLIA BEND ACADEMY 
8  *15 JAKE DALEYMAMOU JUNIOR HIGH 
  *94 MARLEE FAULBASILE HIGH SCHOOL 
9  12 LUKE GREENELAKE ARTHUR ELEMENTARY 
  67 JAYLYN VERRETBIBLE BAPTIST ACADEMY 
10  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
  *91 ADDI ROSE GAUTREAUXST. IGNATIUS CATHOLIC SCH 
TEAM ROPING Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  107 JAXSON STRICKLANDFAITH TRAINING CHRISTIAN  
  15 JAKE DALEYMAMOU JUNIOR HIGH 
2  *8 PRESTON MARTINHOME SCHOOL 
  *72 BRENLEE MARTINHOME SCHOOL 
3  *18 BEN MILLERKINDER MIDDLE SCHOOL 
  *21 BRAYSON MANUELKINDER MIDDLE SCHOOL 
4  *11 GABE DUBOISHOME SCHOOL 
  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
5  52 ARIBELLA HARPERHICKS HIGH SCHOOL 
  95 WOODROW MARTINHOME SCHOOL 
6  83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
  91 ADDI ROSE GAUTREAUXST. IGNATIUS CATHOLIC SCH 
7  *35 PRESLEE GOYNESMAGNOLIA BEND ACADEMY 
  *65 ELI CLARKPITKIN HIGH SCHOOL 
GIRLS GOAT TYING Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
2  55 KINSLEY MIERCARENCRO MIDDLE 
3  40 ARIEL BRASSEAUXJUDICE MIDDLE 
4  92 HARPER DAVISMAGNOLIA BEND 
5  *51 STEELY REIN JORDANHOME SCHOOL 
6  *116 KACEY PRINCEHOME SCHOOL 
7  *109 RILEY ST. CYRSACRED HEART ELEMENTARY 
8  118 KENNEDY BELLOWIOWA MIDDLE SCHOOL 
9  87 CHEYENNE GUIDRYRAYNE CATHOLIC ELEMENTARY 
10  63 HEIDEE CHAUMONTREEVES MIDDLE SCHOOL 
BOYS GOAT TYING Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  77 CARTER SMITHST. EDMUND 
2  58 HOLLIS DAVISKINDER MIDDLE 
3  36 HAYDEN HORNSBYST. PETER AND PAUL CATHOL 
4  *75 DAVIS PAULKOUR LADY QUEEN OF HEAVEN 
5  83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
6  *76 HAYES PRIMEAUXERATH MIDDLE 
7  *11 GABE DUBOISHOME SCHOOL 
POLE BENDING Friday May 24 2024 6:00PM
 
1  *85 EMRIE SEAFORDHACKBERRY HIGH SCHOOL 
2  69 CALAIS HAREST EDMUNDS CATHOLIC SCH. 
3  33 KYNLIE FLOYDST. EDMUND CATHOLIC 
4  64 JANA WALKERROSEPINE JUNIOR HIGH 
5  39 GRACELYN WILBURTHREE PINES ACADEMY 
6  *7 KENNA IZARDCOPIAH ACADEMY 
7  *62 EMMA NUNEZBELL CITY HIGH 
8  *92 HARPER DAVISMAGNOLIA BEND 
9  *84 AVA MAE WILLIAMSEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
10  56 OLIVIA SCHAMERHORNFAITH TRAINING CHRISTIAN 
11  101 CHLOE GUIDRYRAYNE CATHOLIC ELEMENTARY 
12  42 PRESLIE WATSONHOME SCHOOL 
13  *30 JOSSY GANTTMT OLIVE CHRISTIAN 
14  110 ADDISON KRIEGST CECILIA 
2024 JH STATE FINALS DAY SHEET
SADDLE BRONC STEER RIDING Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  *114 BARRETT PRINCEHOME SCHOOL 
2  *108 GRADY ELLISIOWA HIGH SCHOOL 
3  *66 JAYTHON SIMONEAUXACCELERATED CHRISTIAN EDU 
BARREL RACING Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  105 STELLA AUCOINST EDMUND 
2  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
3  *118 KENNEDY BELLOWIOWA MIDDLE SCHOOL 
4  81 AVA GRACE TOWNSENDMAGNOLIA BEND ACADEMY 
5  99 CAMPBELL LEBLANCOUR LADY IMMACULATE 
6  *47 ELLIE SEAFORDHACKBERRY HIGH SCHOOL 
7  22 RYLIE MARTINEST. AMANT MIDDLE SCHOOL 
8  *100 ADELINE VIDRINEOPELOUSAS CATHOLIC SCHOOL 
9  *93 BELLA KATE BUCKLEYLEBLANC STEM ACADEMY 
10  *113 KATIE ENGLISHHOMESCHOOL 
11  73 MARLEY MARTINVERDA ELEMENTARY 
12  39 GRACELYN WILBURTHREE PINES ACADEMY 
13  88 REESE CHAFFINHOME SCHOOL 
14  *51 STEELY REIN JORDANHOME SCHOOL 
BOYS BREAKAWAY Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  *38 SLATE MCCARDLEBELL CITY HIGH SCHOOL 
2  *17 BRADY HAYESGRAND LAKE HIGH 
3  70 DALTON MIMSBELL CITY HIGH 
4  *103 WILEY LENHART VIEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
5  *76 HAYES PRIMEAUXERATH MIDDLE 
6  *18 BEN MILLERKINDER MIDDLE SCHOOL 
7  *11 GABE DUBOISHOME SCHOOL 
8  12 LUKE GREENELAKE ARTHUR ELEMENTARY 
9  107 JAXSON STRICKLANDFAITH TRAINING CHRISTIAN  
10  *5 JESSE JAMES GUNTERHOME SCHOOL 
11  *34 JACOB BROUSSARDST. MICHAEL 
12  *102 COLBURN LEDOUXLEBLANC MIDDLE SCHOOL 
TIE DOWN ROPING Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  *111 COLE STEIBCATHOLIC OF POINTE COUPEE 
2  *86 LAITH LINDSEYDELCAMBRE HIGH 
GIRLS BREAKAWAY Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  *93 BELLA KATE BUCKLEYLEBLANC STEM ACADEMY 
2  57 ADALEE LEGERLEBLANC MIDDLE SCHOOL 
3  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
4  *4 CHLOE AUSTINHATHAWAY HIGH 
5  *100 ADELINE VIDRINEOPELOUSAS CATHOLIC SCHOOL 
6  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
7  *41 AYDEN RAIN HARRISONHOMESCHOOL 
8  *80 KEYLEE IZARDCOPIAH ACADEMY 
9  49 MACIE MCBRIDEDERIDDER JUNIOR HIGH 
10  22 RYLIE MARTINEST. AMANT MIDDLE SCHOOL 
11  1 SHELBY BROUSSARDNORTH VERMILION MIDDLE SC 
12  69 CALAIS HAREST EDMUNDS CATHOLIC SCH. 
13  *98 TRISTAH TRAHANAGAPE CHRISTIAN ACADEMY 
CHUTE DOGGING Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  *13 GUNNER REYNOLDSBUNA JUNIOR HIGH 
2  96 COOPER GILLEYOUR MOTHER OF PEACE 
3  10 OWEN BROUSSARDHOME SCHOOL 
4  *8 PRESTON MARTINHOME SCHOOL 
5  *31 CAIN MARTINHOME SCHOOL 
6  *114 BARRETT PRINCEHOME SCHOOL 
7  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
8  *19 BEN ANGEST. MARGARET CATHOLIC 
RIBBON ROPING Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
  *91 ADDI ROSE GAUTREAUXST. IGNATIUS CATHOLIC SCH 
2  12 LUKE GREENELAKE ARTHUR ELEMENTARY 
  67 JAYLYN VERRETBIBLE BAPTIST ACADEMY 
3  *15 JAKE DALEYMAMOU JUNIOR HIGH 
  *94 MARLEE FAULBASILE HIGH SCHOOL 
4  *65 ELI CLARKPITKIN HIGH SCHOOL 
  *35 PRESLEE GOYNESMAGNOLIA BEND ACADEMY 
5  *83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
  *80 KEYLEE IZARDCOPIAH ACADEMY 
6  *5 JESSE JAMES GUNTERHOME SCHOOL 
  *44 KINSLEY MARTINHOME SCHOOL 
7  *75 DAVIS PAULKOUR LADY QUEEN OF HEAVEN 
  *71 AMELIA LEBLANCW.W. LEWIS MIDDLE 
8  *16 BRENNAN AUCOINST. PETER & PAUL 
  *109 RILEY ST. CYRSACRED HEART ELEMENTARY 
9  *111 COLE STEIBCATHOLIC OF POINTE COUPEE 
  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
10  *2 TRACE WATKINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
  *45 KYNLEE HINTONHICKS HIGH SCHOOL 
TEAM ROPING Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  *35 PRESLEE GOYNESMAGNOLIA BEND ACADEMY 
  *65 ELI CLARKPITKIN HIGH SCHOOL 
2  83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
  91 ADDI ROSE GAUTREAUXST. IGNATIUS CATHOLIC SCH 
3  52 ARIBELLA HARPERHICKS HIGH SCHOOL 
  95 WOODROW MARTINHOME SCHOOL 
4  *11 GABE DUBOISHOME SCHOOL 
  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
5  *18 BEN MILLERKINDER MIDDLE SCHOOL 
  *21 BRAYSON MANUELKINDER MIDDLE SCHOOL 
6  *8 PRESTON MARTINHOME SCHOOL 
  *72 BRENLEE MARTINHOME SCHOOL 
7  107 JAXSON STRICKLANDFAITH TRAINING CHRISTIAN  
  15 JAKE DALEYMAMOU JUNIOR HIGH 
GIRLS GOAT TYING Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  63 HEIDEE CHAUMONTREEVES MIDDLE SCHOOL 
2  87 CHEYENNE GUIDRYRAYNE CATHOLIC ELEMENTARY 
3  118 KENNEDY BELLOWIOWA MIDDLE SCHOOL 
4  *109 RILEY ST. CYRSACRED HEART ELEMENTARY 
5  *116 KACEY PRINCEHOME SCHOOL 
6  *51 STEELY REIN JORDANHOME SCHOOL 
7  92 HARPER DAVISMAGNOLIA BEND 
8  40 ARIEL BRASSEAUXJUDICE MIDDLE 
9  55 KINSLEY MIERCARENCRO MIDDLE 
10  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
BOYS GOAT TYING Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  *11 GABE DUBOISHOME SCHOOL 
2  *76 HAYES PRIMEAUXERATH MIDDLE 
3  83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
4  *75 DAVIS PAULKOUR LADY QUEEN OF HEAVEN 
5  36 HAYDEN HORNSBYST. PETER AND PAUL CATHOL 
6  58 HOLLIS DAVISKINDER MIDDLE 
7  77 CARTER SMITHST. EDMUND 
POLE BENDING Saturday May 25 2024 10:00AM
 
1  110 ADDISON KRIEGST CECILIA 
2  *30 JOSSY GANTTMT OLIVE CHRISTIAN 
3  42 PRESLIE WATSONHOME SCHOOL 
4  101 CHLOE GUIDRYRAYNE CATHOLIC ELEMENTARY 
5  56 OLIVIA SCHAMERHORNFAITH TRAINING CHRISTIAN 
6  *84 AVA MAE WILLIAMSEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
7  *92 HARPER DAVISMAGNOLIA BEND 
8  *62 EMMA NUNEZBELL CITY HIGH 
9  *7 KENNA IZARDCOPIAH ACADEMY 
10  39 GRACELYN WILBURTHREE PINES ACADEMY 
11  64 JANA WALKERROSEPINE JUNIOR HIGH 
12  33 KYNLIE FLOYDST. EDMUND CATHOLIC 
13  69 CALAIS HAREST EDMUNDS CATHOLIC SCH. 
14  *85 EMRIE SEAFORDHACKBERRY HIGH SCHOOL 
2024 JH STATE FINALS DAY SHEET
BAREBACK STEER RIDING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *114 BARRETT PRINCEHOME SCHOOL 
2  *66 JAYTHON SIMONEAUXACCELERATED CHRISTIAN EDU 
BARREL RACING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *85 EMRIE SEAFORDHACKBERRY HIGH SCHOOL 
2  69 CALAIS HAREST EDMUNDS CATHOLIC SCH. 
3  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
4  *110 ADDISON KRIEGST CECILIA 
5  56 OLIVIA SCHAMERHORNFAITH TRAINING CHRISTIAN 
6  *41 AYDEN RAIN HARRISONHOMESCHOOL 
7  *98 TRISTAH TRAHANAGAPE CHRISTIAN ACADEMY 
8  *62 EMMA NUNEZBELL CITY HIGH 
9  64 JANA WALKERROSEPINE JUNIOR HIGH 
10  *42 PRESLIE WATSONHOME SCHOOL 
11  *30 JOSSY GANTTMT OLIVE CHRISTIAN 
12  80 KEYLEE IZARDCOPIAH ACADEMY 
13  *94 MARLEE FAULBASILE HIGH SCHOOL 
BOYS BREAKAWAY Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *10 OWEN BROUSSARDHOME SCHOOL 
2  *3 CAINEN SINGLETONCANEVIEW K-8 
3  *2 TRACE WATKINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
4  *75 DAVIS PAULKOUR LADY QUEEN OF HEAVEN 
5  36 HAYDEN HORNSBYST. PETER AND PAUL CATHOL 
6  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
7  77 CARTER SMITHST. EDMUND 
8  *8 PRESTON MARTINHOME SCHOOL 
9  46 JAXON TOWNSENDMAGNOLIA BEND ACADEMY 
10  15 JAKE DALEYMAMOU JUNIOR HIGH 
11  *65 ELI CLARKPITKIN HIGH SCHOOL 
TIE DOWN ROPING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *31 CAIN MARTINHOME SCHOOL 
2  *16 BRENNAN AUCOINST. PETER & PAUL 
3  *83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
GIRLS BREAKAWAY Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *7 KENNA IZARDCOPIAH ACADEMY 
2  *72 BRENLEE MARTINHOME SCHOOL 
3  *35 PRESLEE GOYNESMAGNOLIA BEND ACADEMY 
4  52 ARIBELLA HARPERHICKS HIGH SCHOOL 
5  *44 KINSLEY MARTINHOME SCHOOL 
6  *109 RILEY ST. CYRSACRED HEART ELEMENTARY 
7  *62 EMMA NUNEZBELL CITY HIGH 
8  *91 ADDI ROSE GAUTREAUXST. IGNATIUS CATHOLIC SCH 
9  92 HARPER DAVISMAGNOLIA BEND 
10  *84 AVA MAE WILLIAMSEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
11  *51 STEELY REIN JORDANHOME SCHOOL 
12  67 JAYLYN VERRETBIBLE BAPTIST ACADEMY 
13  *30 JOSSY GANTTMT OLIVE CHRISTIAN 
CHUTE DOGGING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  83 COLT GUILLOTLOUISIANA VIRTUAL CHARTER 
2  *74 WAYLON MARTINHOME SCHOOL 
3  *11 GABE DUBOISHOME SCHOOL 
4  95 WOODROW MARTINHOME SCHOOL 
5  112 CATCHER BURNWORTHHOMESCHOOL 
6  *108 GRADY ELLISIOWA HIGH SCHOOL 
7  *82 LUKE SAVANTHOME SCHOOL 
8  *5 JESSE JAMES GUNTERHOME SCHOOL 
RIBBON ROPING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *3 CAINEN SINGLETONCANEVIEW K-8 
  *118 KENNEDY BELLOWIOWA MIDDLE SCHOOL 
2  *8 PRESTON MARTINHOME SCHOOL 
  *72 BRENLEE MARTINHOME SCHOOL 
3  17 BRADY HAYESGRAND LAKE HIGH 
  63 HEIDEE CHAUMONTREEVES MIDDLE SCHOOL 
4  *18 BEN MILLERKINDER MIDDLE SCHOOL 
  *7 KENNA IZARDCOPIAH ACADEMY 
5  *38 SLATE MCCARDLEBELL CITY HIGH SCHOOL 
  *62 EMMA NUNEZBELL CITY HIGH 
6  *103 WILEY LENHART VIEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
  *84 AVA MAE WILLIAMSEAST BEAUREGARD JUNIOR HI 
7  *76 HAYES PRIMEAUXERATH MIDDLE 
  *32 MCKENNA HENRYBELL CITY HIGH SCHOOL 
8  *102 COLBURN LEDOUXLEBLANC MIDDLE SCHOOL 
  *69 CALAIS HAREST EDMUNDS CATHOLIC SCH. 
9  *86 LAITH LINDSEYDELCAMBRE HIGH 
  *51 STEELY REIN JORDANHOME SCHOOL 
TEAM ROPING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *13 GUNNER REYNOLDSBUNA JUNIOR HIGH 
  *26 SKINNER WILKINSONHOME SCHOOL 
2  *34 JACOB BROUSSARDST. MICHAEL 
  *111 COLE STEIBCATHOLIC OF POINTE COUPEE 
3  *44 KINSLEY MARTINHOME SCHOOL 
  *10 OWEN BROUSSARDHOME SCHOOL 
4  *5 JESSE JAMES GUNTERHOME SCHOOL 
  *31 CAIN MARTINHOME SCHOOL 
5  *2 TRACE WATKINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
  *97 LANDON THRASHERNEGREET HIGH SCHOOL 
6  4 CHLOE AUSTINHATHAWAY HIGH 
  12 LUKE GREENELAKE ARTHUR ELEMENTARY 
7  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
  *102 COLBURN LEDOUXLEBLANC MIDDLE SCHOOL 
GIRLS GOAT TYING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *4 CHLOE AUSTINHATHAWAY HIGH 
2  33 KYNLIE FLOYDST. EDMUND CATHOLIC 
3  *81 AVA GRACE TOWNSENDMAGNOLIA BEND ACADEMY 
4  101 CHLOE GUIDRYRAYNE CATHOLIC ELEMENTARY 
5  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
6  71 AMELIA LEBLANCW.W. LEWIS MIDDLE 
7  39 GRACELYN WILBURTHREE PINES ACADEMY 
8  104 GRACIE AMEDEELAKE ELEMENTARY 
9  1 SHELBY BROUSSARDNORTH VERMILION MIDDLE SC 
BOYS GOAT TYING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *27 J.D. DUBOISHOME SCHOOL 
2  *70 DALTON MIMSBELL CITY HIGH 
3  96 COOPER GILLEYOUR MOTHER OF PEACE 
4  *111 COLE STEIBCATHOLIC OF POINTE COUPEE 
5  *17 BRADY HAYESGRAND LAKE HIGH 
6  *38 SLATE MCCARDLEBELL CITY HIGH SCHOOL 
7  15 JAKE DALEYMAMOU JUNIOR HIGH 
POLE BENDING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *93 BELLA KATE BUCKLEYLEBLANC STEM ACADEMY 
2  *89 ADDISON RAINSMAGNOLIA BEND ACADEMY 
3  *67 JAYLYN VERRETBIBLE BAPTIST ACADEMY 
4  *41 AYDEN RAIN HARRISONHOMESCHOOL 
5  22 RYLIE MARTINEST. AMANT MIDDLE SCHOOL 
6  *80 KEYLEE IZARDCOPIAH ACADEMY 
7  *98 TRISTAH TRAHANAGAPE CHRISTIAN ACADEMY 
8  99 CAMPBELL LEBLANCOUR LADY IMMACULATE 
9  105 STELLA AUCOINST EDMUND 
10  24 PAISYN TERRONORTH VERMILION MIDDLE 
11  *35 PRESLEE GOYNESMAGNOLIA BEND ACADEMY 
12  *118 KENNEDY BELLOWIOWA MIDDLE SCHOOL 
13  *88 REESE CHAFFINHOME SCHOOL 
14  *113 KATIE ENGLISHHOMESCHOOL 
15  *6 KINLEY WALKERHOME SCHOOL 
BULL RIDING Saturday May 25 2024 6:00PM
 
1  *61 BRODY BOUDREAUXW.W. LEWIS 
2  *117 GAGE HOOKSHOME SCHOOL 
3  120 DOMINIK COXHOME SCHOOL