TIMMONSVILLE, SC
Friday
Friday Apr 5 2024 8:00PM
 
BAREBACK RIDING
  1 TYRON SCOTT, DARLINGTON SC
  2 JUSTIN HOWELL, ROCK HILL SC
  3 TIMOTHY KENT, CHAMBERSBURG PA
  4 CAMDEN SENTI, VIRGINIA BEACH VA
 
 
SADDLE BRONC
  1 DARRELL HINES, LOCUST NC
  2 TRISTIN MCCLAIN, DONALDS SC
  3 CODY HATLEY, LOCUST NC
  4 TRISTON NORRIS, FLETCHER NC
 
 
BULL RIDING
  1 ZEKE BENGE, MOUNT AIRY NC
  2 NICK GARRAMONE, WEST MORLAND NY
 
 
STEER WRESTLING
  1 JUSTIN THIGPEN, WAYCROSS GA
  2 JACE MCGONAGILL, WAYCROSS GA
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 ZACK TOBERER, STONY POINT NC
  2 COY WILSON, CARLISLE SC
  3 JUSTIN THIGPEN, WAYCROSS GA
  4 MATT FUTRELL, STATESVILLE NC
  5 CLIFF HAMMOND, LANDRUM SC
  6 RIDGE HAMMOND, LANDRUM SC
  7 TY WILLIS, FOUNTAIN INN SC
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 CARMEN OATES, CHESTER SC
  2 KRISTEN LEE, RICHBURG SC
  3 GRACIE METTA, INMAN SC
  4 CRYSTAL BISHOP, INMAN SC
  5 TAYLOR DIGH, BENSON NC
  6 RENA KATE LIVENGOOD, CLEVELAND NC
  7 DEANNE WILLIAMS, CANDOR NC
  8 DEZ WAGNER, GREER SC
 
 
TEAM ROPING
  1 JUSTIN THIGPEN, WAYCROSS GA
TY WILLIS, FOUNTAIN INN SC
  2 CORD SPRADLEY, HOBOKEN GA
SCOTT LEE, ROCK HILL SC
  3 TY WILLIS, FOUNTAIN INN SC
ISAIAH GILES, STATESVILLE NC
  4 JUSTIN THIGPEN, WAYCROSS GA
RICK SCRUGGS, CAMPOBELLO SC
  5 DANIEL MCLAMB, BENSON NC
CORD SPRADLEY, HOBOKEN GA
  6 ZACK TOBERER, STONY POINT NC
ISAIAH GILES, STATESVILLE NC
  7 DANIEL MCLAMB, BENSON NC
SCOTT LEE, ROCK HILL SC
  8 ZACK TOBERER, STONY POINT NC
RICK SCRUGGS, CAMPOBELLO SC
 
 
BARREL RACING
  1 TAYLOR DIGH, BENSON NC
  2 JILL RIEBE, NEWBERRY SC
  3 DEANNE WILLIAMS, CANDOR NC
  4 JILL JOHNSON, SENECA SC
  5 JESSIE MOORE, LENOIR NC
  6 MADELEINE GREEN, STATESVILLE NC
  7 AUBRI DANIELS, CASTLE HAYNE NC
  8 KADDIN SPIGNER, SUMTER SC
  9 SARAH EDGE, AYNOR SC
  10 HALEY SCRUGGS, CAMPOBELLO SC
  11 ASHTON SCHLEICHER, CHESTERFIELD SC
  12 JORDAN WEATHERFORD, FLORENCE SC
  13 MEGAN LYERLY, STONY POINT NC
 
TIMMONSVILLE, SC
Saturday
Saturday Apr 6 2024 8:00PM
 
BAREBACK RIDING
  1 DENZEL BROWN, TIMMONSVILLE SC
  2 TYLER PASOUR, CHERRYVILLE NC
  3 CHAD JAMES, SOCIETY HILL SC
  4 DANIELL BROWN, TIMMONSVILLE SC
 
 
SADDLE BRONC
  1 LANE WELLS, ROSE HILL NC
  2 TYLER PRUITT, CHESNEE SC
  3 KAMERON SPILLMAN, MOCKSVILLE NC
 
 
BULL RIDING
  1 SETH WHITE, STATESVILLE NC
  2 JAMICHAEL WEST, KNOXVILLE TN
  3 JACOB SMITH, BRISTOL TN
  4 SEBASTIAN BARBOZA, MORRISTOWN TN
  5 MAT TOLSON, PATRICK SC
  6 JOSE RAMIREZ, MARS HILL NC
  7 JAYCE BIRCHFIELD, JOHNSON CITY TN
  8 DANIEL BURKE, TAYLORSVILLE NC
  9 DILLON MOORE, NESMITH SC
  10 CONNER DUNCAN, HIWASSEE VA
 
 
STEER WRESTLING
  1 TREY LLOYD, CLEVELAND NC
  2 CHRIS ACCASHIAN, QUINTON VA
  3 JOE COOK, BARNWELL SC
  4 TANNER LLOYD, OLIN NC
  5 COLTON BRUMLEY, MOCKSVILLE NC
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 ADAM GRIFFIN, FOUR OAKS NC
  2 TAYLOR KUNTZ, FAIRFAX SC
  3 COLTON BRUMLEY, MOCKSVILLE NC
  4 JACOB DAGENHART, UNION GROVE NC
  5 CLAY LIVENGOOD, CLEVELAND NC
  6 JUSTIN COMPTON, JAMESTOWN TN
  7 CYNCH WHITESELL, MARIETTA SC
  8 CORY KIRK, WHITE PINE TN
  9 THOMAS LINTON, CHESTERFIELD SC
  10 ROBBIE MURDOCK, STATESVILLE NC
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 BAILEY MATTHEWS, COWPENS SC
  2 MAELEE WADE, WHITE GA
  3 CARSON GRIFFIN, FOUR OAKS NC
  4 JULIE COX, SALISBURY NC
  5 JAMIE ELLSWORTH, PAGELAND SC
  6 LACI MOORE, FAIR PLAY SC
  7 EMMA HUNTER, TAYLORS SC
  8 ABBY TAYLOR, MOUNT ULLA NC
  9 ANNA SCOTT, CHESNEE SC
  10 SAGE DUNLAP, BEAR CREEK NC
  11 CAROLINE BOWEN, HARRELLS NC
  12 TORI MURDOCK, STATESVILLE NC
  13 HEATHER SHERRILL, CLEVELAND NC
  14 GRACIE FRITTS, LEXINGTON NC
  15 GRACE TOBERER, MOUNT ULLA NC
  16 GRACE MOORE, SALUDA SC
  17 SALLY POTEAT, SPARTANBURG SC
  18 HAYLEY JOH DAGENHART, UNION GROVE NC
  19 CHLOE COX, SALISBURY NC
  20 MIKAYLA ALMOND, OLIN NC
  21 RACHEL BRITNELL, KNOXVILLE TN
 
 
TEAM ROPING
  1 JACOB DAGENHART, UNION GROVE NC
LOGAN BUNN, DUBLIN VA
  2 TREY LLOYD, CLEVELAND NC
TANNER LLOYD, OLIN NC
  3 JD YOUNG, COWPENS SC
ALEX BROOKS, PAGELAND SC
  4 MASON JOHNSON, PINEY FLATS TN
LOGAN BUNN, DUBLIN VA
  5 BRANTLEY SWOFFORD, GAFFNEY SC
TYLER KIDD, MARS HILL NC
  6 HEATH KING, LEICESTER NC
STEPHEN BRITNELL, KNOXVILLE TN
  7 JACOB DAGENHART, UNION GROVE NC
ADAM PLYLER, PAGELAND SC
  8 TREY LLOYD, CLEVELAND NC
TYLER KIDD, MARS HILL NC
  9 HEATH KING, LEICESTER NC
ALEX BROOKS, PAGELAND SC
  10 LOGAN TAYLOR, TAYLORSVILLE NC
CODY TAYLOR, LENIOR NC
  11 BRANTLEY SWOFFORD, GAFFNEY SC
TANNER LLOYD, OLIN NC
  12 MASON JOHNSON, PINEY FLATS TN
ADAM PLYLER, PAGELAND SC
  13 JD YOUNG, COWPENS SC
STEPHEN BRITNELL, KNOXVILLE TN
 
 
BARREL RACING
  1 MADISON SMITH, KITTRELL NC
  2 ANNA JOHNSON, BEAUFORT SC
  3 KATILYN ATKINSON, LAMAR SC
  4 BROOKE OSBORNE, ROCK HILL SC
  5 KRISTIN YDE, BENSON NC
  6 MANDY COOK, BARNWELL SC
  7 GRACE MOORE, SALUDA SC
  8 BROOKLYN GARDNER, AUGUSTA GA
  9 HARLEE NEWMAN, SUMPER SC
  10 KIM KULENGUSKI, MADISON VA
  11 SIERRA PRATER, SANFORD NC
  12 MAKAYLA HARRISON, DAMASCUS VA