ASHEVILLE, NC
Friday
Friday Nov 10 2023 7:30PM
 
BAREBACK RIDING
  1 JUSTIN HOWELL, ROCK HILL SC
 
 
SADDLE BRONC
  1 TYLER PRUITT, CHESNEE SC
  2 JASON SCALES, RIDGEWAY VA
 
 
BULL RIDING
  1 JOSE ROMEREZ, MORRIS HILL NC
  2 COLE TRIVETTE, STATESVILLE NC
  3 CHASE LANCASTER, ROBBINSVILLE NC
  4 WILLIE CARTER, BLACK MOUNTAIN NC
  5 BRANDON TORNABENE, MARSHAL NC
  6 DUSTIN HERMAN, GRANT FALLS NC
  7 AUSTIN JAMES, CONWAY SC
  8 TYLER MORGAN, FAIRVIEW NC
  9 JEREMY WOLFE, CHEROKEE NC
 
 
STEER WRESTLING
  1 CORD WEBB, MARIETTA SC
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 JUSTIN TOMLINSON, CHARLOTTE NC
  2 CORY KIRK, WHITE PINE TN
  3 CLAY LIVENGOOD, CLEVELAND NC
  4 NICK REEVES, CANDLER NC
  5 CADEN USSERY, HUNTERSVILLE NC
  6 LEWIS FOWLER, CHESNEE SC
  7 ROBBIE MURDOCK, STATESVILLE NC
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 BAILEY MATTHEWS, COWPENS SC
  2 MAYLEIGH CHAPMAN, CANPOBELLO SC
  3 ANNA SCOTT, CHESNEE SC
  4 KYLA MATTHEWS, ATHENS TN
  5 CARMEN OATES, CHESTER SC
  6 TORI MURDOCK, STATESVILLE NC
  7 CHLOE COX, SALISBURY NC
  8 JULIE COX, SALISBURY NC
 
 
TEAM ROPING
  1 CORY KIRK, WHITE PINE TN
CORD WEBB, MARIETTA SC
  2 JASON ENNIS, BENSON NC
LANDON LEE, FOUR OAKS NC
  3 ZACK TOBERER, STONY POINT NC
SCOTT LEE, ROCK HILL SC
  4 JASON ENNIS, BENSON NC
BRYANT LOCKAMY, ANGIER NC
  5 DANIEL MCLAMB, BENSON NC
LANDON LEE, FOUR OAKS NC
  6 ZACK TOBERER, STONY POINT NC
BRYANT LOCKAMY, ANGIER NC
  7 DANIEL MCLAMB, BENSON NC
SCOTT LEE, ROCK HILL SC
 
 
BARREL RACING
  1 DEANNE WILLIAMS, CANDOR NC
  2 LEA CALLAHAN, UNION SC
  3 ANNABELL STARGEL, CENTRAL SC
  4 KARYN WOODY, HAYESVILLE NC
  5 HANNAH ROOTH, TAYLORQ SC
  6 JESSIE MOORE, LENOIR NC
  7 HANNAH KIRK, WHITE PINE TN
  8 CHEYENNE BUCKNER, ALEXANDER NC
  9 JESSI KERLIN (DO NOT USE), MOOREVILLE NC
  10 WHITNEY ROBINSON, MARS HILL NC
 
ASHEVILLE, NC
Saturday
Sat 11 AM Slack
 
TIE DOWN ROPING
  1 CYNCH WHITESELL, MARIETTA SC
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 JAMIE ELLSWORTH, PAGELAND SC
  2 KIM ALDERSON, CHESNEE SC
  3 SAGE DUNLAP, BEAR CREEK NC
  4 ANNIE GRACE ROACH, MARIETTA SC
  5 RYLEIGH PARKER, HAYESVILLE NC
  6 RACHEL BRITNELL, KNOXVILLE TN
  7 KOLBY WHITESELL, MARIETTA SC
 
 
TEAM ROPING
  1 HEATH KING, LEICESTER NC
RICK SCRUGGS, CAMPOBELLO SC
  2 JACOB DAGENHART, UNION GROVE NC
STEPHEN BRITNELL, KNOXVILLE TN
  3 HEATH KING, LEICESTER NC
STEPHEN BRITNELL, KNOXVILLE TN
  4 JACOB DAGENHART, UNION GROVE NC
RICK SCRUGGS, CAMPOBELLO SC
 
 
BARREL RACING
  1 JULIE THOMAS, RANGER GA
  2 SABRA MOORE, MOUNT ULLA NC
  3 JANELLE GREEN, PELZER SC
  4 TAMMY RICE, EASLEY SC
  5 JADE CARPENTER, LINCOLNTON NC
  6 KATELYN RAMBO, ARCHDALE NC
  7 CHERIDAN PASOUR, CHERRYVILLE NC
  8 JILL RIEBE, NEWBERRY SC
  9 PRESSLEY GREEN, PELZER SC
  10 ELLA KIRBY, TROUTMAN NC
 
ASHEVILLE, NC
Saturday
Saturday Nov 11 2023 7:30PM
 
BAREBACK RIDING
  1 TYLER PASOUR, CHERRYVILLE NC
  2 HAROLD MILLER, FAIRPLAY SC
 
 
SADDLE BRONC
  1 JAKE OSBORNE, HARMONY NC
  2 JACOB GRIFFIN, MONROE NC
  3 JON TYSON, MADISON GA
  4 CODY HATLEY, LOCUST NC
 
 
BULL RIDING
  1 COLT GALVAN, LENOIR CITY TN
  2 AUSTIN BEATY, GLADE HILL VA
  3 MEKO ODOM, GRANITE FALLS NC
  4 TALOR MURPHY, BURNSVILLE NC
  5 MICHAEL LANE, ANGIER NC
  6 NOAH FLYNT, WINSTON SALEM NC
  7 JOE ROBINSON, WEAVERVILLE NC
  8 ALEX JENKS, VALE NC
  9 JOHNATHON RAINES, BREVARD NC
  10 ELI MILLER, STATESVILLE NC
  11 ZEKE BENGE, MOUNT AIRY NC
  12 CHAD JOHNSON, BEVARD NC
  13 DAVID DAVIS, MORRISON TN
 
 
STEER WRESTLING
  1 TANNER LLOYD, OLIN NC
  2 DANNY PYLES, LOCUST NC
  3 DUSTIN JACOBSON, SENECA SC
  4 TREY LLOYD, CLEVELAND NC
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 ZACK CARGLE, ARMUCHEE GA
  2 DUSTIN JACOBSON, SENECA SC
  3 MATT FUTRELL, STATESVILLE NC
  4 MATT THOMAS, MADISONVILLE TN
  5 COLTON BRUMLEY, MOCKSVILLE NC
  6 TANNER LLOYD, OLIN NC
  7 THOMAS LINTON, CHESTERFIELD SC
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 BAILEY LLOYD, CLEVELAND NC
  2 DEZ WAGNER, GREER SC
  3 GRACE MOORE, SALUDA SC
  4 GRACIE METTA, INMAN SC
  5 GRACE TOBERER, MOUNT ULLA NC
  6 GRACIE FRITTS, LEXINGTON NC
  7 SAVANNAH JACOBSON, SENECA SC
  8 CRYSTAL BISHOP, INMAN SC
 
 
TEAM ROPING
  1 ELIOTT HOOPER, WHITTIER NC
TYLER KIDD, MARS HILL NC
  2 TREY LLOYD, CLEVELAND NC
MATT FUTRELL, STATESVILLE NC
  3 TANNER LLOYD, OLIN NC
TY LLOYD, OLIN NC
  4 BRANTLEY SWOFFORD, GAFFNEY SC
CLINT HUMPHRIES, LINCOLNTON NC
  5 LUCAS HUFFSTETLER, CHERRYVILLE NC
SHANNON LEDBETTER, SHELBY NC
  6 TREY LLOYD, CLEVELAND NC
TY LLOYD, OLIN NC
  7 TANNER LLOYD, OLIN NC
MATT FUTRELL, STATESVILLE NC
  8 ELIOTT HOOPER, WHITTIER NC
CLINT HUMPHRIES, LINCOLNTON NC
  9 BRANTLEY SWOFFORD, GAFFNEY SC
TYLER KIDD, MARS HILL NC
 
 
BARREL RACING
  1 MACKENZIE JONES, SHELBY NC
  2 JULIA BEATY DO NOT USE, BEDFORD VA
  3 BRYLEE GASTON, ROCK HILL SC
  4 JILL JOHNSON, SENECA SC
  5 LANEY ROBINSON, MARS HILL NC
  6 SARAH CRAVER, LEXINGTION NC
  7 MADELEINE GREEN, STATESVILLE NC
  8 DANIELLE MCCRAW, MOORESBORO NC
  9 JESSICA THOMAS, MADISONVILLE TN
  10 BRANDI TAYLOR, TAYLORSVILLE NC