MOBILE, AL
Saturday
Saturday Nov 4 2023 7:30PM
 
BAREBACK RIDING
  1 BRENNAN GAFFNEY, ELDORADO AR
 
 
BULL RIDING
  1 TUCKER CELESTE, MOBILE AL
 
 
STEER WRESTLING
  1 KEN DAVIS, VANCLEAVE MS
  2 GARRETT BRANDON, WOODLAND MS
  3 CODY SULLIVAN, FLORENCES MS
  4 PATRICK NOBLE, BREWTON AL
  5 TAYLOR WHITE, WEST POINT MS
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 DEVIN RIGSBY, DAPHNE AL
  2 JOSH WEEKLEY, PENSACOLA FL
  3 MARCUS THERIOT, LUMBERTON MS
  4 POLO BACQUE, SCOTT LA
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 KARSON MOORE, ALBERTVILLE AL
  2 A JAE GRIFFIN, PRENTISS MS
  3 BLAKELY WOODRUFF, SILVERHILL AL
  4 BROOKE LADNER, POPLARVILLE MS
  5 AMBER MOFFAT, MCALPHIN FL
  6 NATASHA STACEY, BAY MINETTE AL
  7 BLYTHE ODOM, PICAYUNE MS
  8 LAUREN STONE, GONZALES TX
 
 
TEAM ROPING
  1 KOBY SANCHEZ, ETHEL LA
COLE CURRY, LIBERTY MS
  2 JERRITT VARNER, VANCLEAVE MS
JOSEPH HAMMETT, DOZIER AL
  3 LANE TAYLOR, KINSTON AL
LUCAS TAYLOR, KINSTON AL
  4 MARCUS THERIOT, LUMBERTON MS
COLE CURRY, LIBERTY MS
  5 LANE TAYLOR, KINSTON AL
JOSEPH HAMMETT, DOZIER AL
  6 MARCUS THERIOT, LUMBERTON MS
KOBY SANCHEZ, ETHEL LA
  7 JERRITT VARNER, VANCLEAVE MS
LUCAS TAYLOR, KINSTON AL
 
 
BARREL RACING
  1 ANNALISE MORRISON, MOSS POINT MS
  2 JESSICA KNIGHT, ROBERTSVILLE AL
  3 BROOKE POPE, WESTVILLE FL
  4 BLAKELY WOODRUFF, SILVERHILL AL
  5 KASIDI SMART, NEWTON MS
  6 SARA ALMOND, XX AL
  7 TRINITY FRAZIER, AXIS AL
  8 MCKENZIE RICARDY, MOBILE AL
 
 
RANCH BRONCS
  1 JEREMY ALLDAY, FULTON AL
  2 DEBO CARTER, LUMBERTON MS
  3 LANDEN CARNES, CANTON GA
  4 KENDRICK HALL, GAINSVILLE AL
 
MOBILE, AL
Sunday
Sun 10AM Slack
 
TIE DOWN ROPING
  1 RUSH HODGES, COWETA OK
  2 TYLER LADNER, POPLARVILLE MS
  3 WILLIAM WHAYNE, TULSA OK
  4 MASON THERIOT, POPLARVILLE MS
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 ZOEY CARPENTER, RUTLEDGE AL
  2 ADDEE CARDER, MIAMI OK
  3 BRIANNA WALTZ, DRESDEN TN
  4 KATE EILAND, KENTWOOD LA
  5 DARBY POOLE, ROBERTSDALE AL
  6 MORGAN MEEKINS, LUMBERTON MS
  7 KENNA GRAVES, POPLARVILLE MS
  8 CALI R. GRIFFIN, ARMA KS
  9 SYDNEY POOLE, ROBERTSDALE AL
  10 PAYTON DINGMAN, PRYOR OK
  11 TRESLEY CULPEPPER, POULAN GA
  12 HOLLIE LADNER, POPLARVILLE MS
 
 
TEAM ROPING
  1 BUBBA BOZEMAN, ANDALUSIA AL
HERBERT THERIOT, POPLARVILLE MS
  2 JASON GARCIA, CLANTON AL
KYLE LAWRENCE, ANDLUISA AL
  3 TREVOR HOWARD, POCOLA OK
CODY HEFLIN, PRYOR OK
  4 BRAXTON CULPEPPER, POULAN GA
BRAD CULPEPPER, POULAN GA
  5 T.J. ALLEN, WAYNESVILLE NC
COLTON ALLEN, DADEVILLE AL
  6 KASTON PEAVY, BAY MINETTE AL
SHANE EDMONSON, DAWSON AL
  7 BRADY BARRENTINE, LIVE OAK FL
RENO GONZALES, WHIGHAM GA
  8 JOEY CARPENTER, RUTLEDGE AL
HERBERT THERIOT, POPLARVILLE MS
  9 WYATT ALLEN, DADEVILLE AL
COLTON ALLEN, DADEVILLE AL
  10 ERIC FLURRY, SPIRO OK
CODY HEFLIN, PRYOR OK
  11 KASON DAVIS, LUMBERTON MS
BLAKE LYONS, ETHEL LA
  12 TREVOR HOWARD, POCOLA OK
TYLER HUTCHINS, ROSE OK
  13 WYATT ALLEN, DADEVILLE AL
T.J. ALLEN, WAYNESVILLE NC
  14 JOEY CARPENTER, RUTLEDGE AL
LUCUS KOEHN, MACON MS
  15 BUBBA BOZEMAN, ANDALUSIA AL
LUCUS KOEHN, MACON MS
  16 BRADY BARRENTINE, LIVE OAK FL
BRAD CULPEPPER, POULAN GA
  17 JASON GARCIA, CLANTON AL
SHANE EDMONSON, DAWSON AL
  18 ERIC FLURRY, SPIRO OK
TYLER HUTCHINS, ROSE OK
  19 BRAXTON CULPEPPER, POULAN GA
RENO GONZALES, WHIGHAM GA
  20 KASTON PEAVY, BAY MINETTE AL
KYLE LAWRENCE, ANDLUISA AL
 
 
BARREL RACING
  1 ZOEY CARPENTER, RUTLEDGE AL
 
MOBILE, AL
Sunday
Sunday Nov 5 2023 2:30PM
 
BAREBACK RIDING
  1 JOSHUA CRAGAR, COLUMBIA TN
  2 MATTHEW SMITH, TYLERTOWN MS
  3 TANNER PHIPPS, DALTON GA
 
 
SADDLE BRONC
  1 RANDY SAMUELS, RUTLEDGE GA
  2 JOE FARREN, COTTONDALE FL
  3 ELI TROYER, SCOTTSVILLE KY
  4 KODY RINEHART, RIENZI MS
 
 
BULL RIDING
  1 TYLER HALL, COLUMBA AL
  2 CLAY SPEARS, POPLARVILLE MS
  3 DAVID JONES, MURPHY NC
  4 JUSTIN BATES, TALLAPOOSA GA
  5 RANDY SAMUELS, RUTLEDGE GA
 
 
STEER WRESTLING
  1 BRADLEY BROWN, MONTGOMARY AL
  2 MICHAEL HELLUMS, ONEONTA AL
  3 SAM MCBRIDE, POPLARVILLE MS
  4 SCOTT OWENS, GRADY AL
  5 KENDALL DEESE, STATE LINE MS
  6 CORD WEBB, MARIETTA SC
  7 COREY WEBB, PIEDMONT SC
  8 WYATT OWENS, GEORGIANA AL
  9 GUNAR RAMSEY, FALKVILLE AL
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 JUD GULLY, LIVINGSTON AL
  2 CLINT GRAVES, OXFORD KS
  3 SHANE OVERBY, MORTON MS
  4 TRENT CREAGER, STILLWATER OK
  5 BLAKE BRYANT, HATCHECHUBBEE AL
  6 ANDREW BURKS, ATHENS AL
  7 MCKADE WICKETT, MULDROW OK
  8 SCOTT MCMAHON, MAXWELL ON
  9 ZEB CHAPMAN, LAFAYETTE GA
  10 CYNCH WHITESELL, MARIETTA SC
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 CASSIE CHAPMAN, LAFAYETTE GA
  2 KOLBY WHITESELL, MARIETTA SC
  3 MELAYNA THERIOT, POPLARVILLE MS
  4 KARRIGAN CAGLEY, POPLARVILLE MS
  5 ASHLEY HOOD, CANTONMENT FL
  6 TABITHA OWENS, GRADY AL
  7 TAYLER DUNK, CAMPBELLFORD ON
  8 CHELSEY ABERNATHY, ATHENS AL
  9 LAKEN ANDERSON, POPLARVILLE MS
  10 NIKAYLA BRILL, SUMMERDALE AL
 
 
TEAM ROPING
  1 KASON DAVIS, LUMBERTON MS
TRENT DAVIS, LUMBERTON MS
  2 MASON THERIOT, POPLARVILLE MS
WESLEY BARLOW, TAHLEQUAH OK
  3 JUSTIN JOHNSON, MAGEE MS
BRYCE GRAVES, POPLARVILLE MS
  4 TY MILLER, WEST POINT MS
WESLEY BARLOW, TAHLEQUAH OK
  5 BRANDT O'CONNOR, BLAIR OK
DJ O'CONNOR, ALTUS OK
  6 SHANE OVERBY, MORTON MS
BRYCE GRAVES, POPLARVILLE MS
  7 TY MILLER, WEST POINT MS
BLAKE LYONS, ETHEL LA
  8 MASON THERIOT, POPLARVILLE MS
TRENT DAVIS, LUMBERTON MS
  9 JUSTIN JOHNSON, MAGEE MS
TANNER BROWN, FLORENCE MS
  10 SHANE OVERBY, MORTON MS
TANNER BROWN, FLORENCE MS
 
 
BARREL RACING
  1 P.J. DAVIS, LENOX GA
  2 KACI JOHNSON, MCGEE MS
  3 BREANNE GRAY, PHILADELPHIA MS
  4 RIKKI KERVIN, LOUCEDALE MS
  5 SHELBY ANDERSON, FOLEY AL
  6 RANDI KERVIN, LOUCEDALE MS
  7 EMILY GARNER, SOLEY AL
  8 MORGAN ANDERSON, HELENA MO
  9 BLAISE BERCEGEAY, SUMMIT MS
  10 DANIELLE BOLTON, FAIRHOPE AL
 
 
RANCH BRONCS
  1 WESLEY WALBERT, XX FL