APRA FINALS 2023
Friday
Friday Nov 10 2023 7:30PM
 
BAREBACK RIDING
  1 MACK TOMASI, CASTLETON VT
  2 JEREMY COURCHESNE, ST-CHRYSOSTOME QUEBEC CA
  3 WESTON VEST, BALTIMORE OH
  4 LUKE GENIER, BELMONT VT
  5 JASON WILSON, POWNAL VT
  6 TIMOTHY KENT, CHAMBERSBURG PA
 
 
SADDLE BRONC
  1 WESLEY GRUBBS, CLAYTON IN
  2 CLAYTON LEIDY, STATE COLLEGE PA
  3 RYAN THOMAS, GALIPOLIS OH
  4 LUKE SIECZKOWSKI, AVONMORE PA
  5 CLAYTON HOOVER, GREENSBURG IN
  6 JOSHUA FAULKNER, WEST BURKE VT
  7 GIDEON STUTZMAN, OWEN SOUND ON
  8 GORDON BROWN, CINCINNATUS NY
  9 LESTER BOWMAN, MADOC ON
  10 WILLIAM STITES, JONESTOWN PA
  11 SPUR MONTAG, ALIQUIPPA PA
 
 
BULL RIDING
  1 CALEB CARPENTER, LAKE LUZERNE NY
  2 DUSTIN TOBIN, DANBY VT
  3 ALLEN BURKHOLDER, BEACH CITY OH
  4 NATHAN SPENCER, SHICKSHINNY PA
  5 LAYNE SHAMPANG, AFTON NY
  6 TIM TUTTLE, OLEAN NY
  7 HUNTER GREENE, FAIR HAVEN VT
  8 BRYLEE SMITH, LAURELVILLE OH
  9 BENJAMIN HAVILL, TYRINGHAM MA
  10 CODY MCCANDLESS, SALTSBURG PA
  11 TRISTAN BUSH, JOHNSTOWN OH
 
 
STEER WRESTLING
  1 STEVEN SKOLODA, HAMBURG PA
  2 NICHOLAS MARTINO, HILLARDS PA
  3 TYLER PITMAN, AMSTERDAM NY
  4 OWEN GARDNER, CALDWELL OH
  5 COY DYER, FREDONIA PA
  6 JACOB ROUNDS, BROADALBIN NY
  7 ELI TIPPMANN, NEW HAVEN IN
  8 ROOSTER DAUGHENBAUGH, TYRONE PA
  9 CHAZ MCGUIRE, HARRISVILLE PA
  10 COOPER SMITLEY, UHRICHSVILLE OH
  11 BUMP POSTLETHWAIT, ADRAIN MI
  12 MATT FISHER, EDWARDS ON
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 JESSE HOWELL, CADIZ OH
  2 CLAY YADON, OTTERBEIN IN
  3 EVAN CORZATT, LEESBURG OH
  4 COOPER SMITLEY, UHRICHSVILLE OH
  5 KYLE YORKS, MT. MORRIS NY
  6 ZANE KILGUS, WATSONTOWN PA
  7 JOSHUA RAINIER, GROVEPORT OH
  8 DREW CARNES, HORNELL NY
  9 TYLER ZEBROVIOUS, FREDONIA PA
  10 ZAK DANISON, CANAL WINCHESTER OH
  11 ANDY FORRER, WOOSTER OH
  12 TRENT C TURNER, TEAGUE TX
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 MADISON MAST, JEROMESVILLE OH
  2 KRISTINE TREHARNE, NEGLEY OH
  3 DANI MYERS, SEVILLE OH
  4 SHAYNE VALLONE, BALLSTON SPA NY
  5 MEGHAN HAYES, CALEDONIA NY
  6 MAGGIE KING, GRANVILLE NY
  7 TANA DREW, MALVERN OH
  8 LEXI GRAHAM, LAKE LUZERNE NY
  9 SAM VALLONE, BALLSTON SPA NY
  10 PAIGE PURSEL, FREDONIA PA
  11 ANNA POORBAUGH, MT PLEASANT PA
  12 HADASSAH MULLET, STRASBURG OH
 
 
TEAM ROPING
  1 MICHAEL LAUGHLIN, NEGLEY OH
DAVE JR. TREHARNE, NEGLY OH
  2 DARREN MORGAN, FORT ANN NY
BRITTON BOCKIUS, FULTON MD
  3 DAKOTA SUNDAY, HUNTINGTON IN
KENNY VAN PELT, GREENVILLE PA
  4 IVAN WILSON, MT VERNON OH
ED STAVOVY, WASHINGTON PA
  5 BUMP POSTLETHWAIT, ADRAIN MI
SHANE RICKLY, AMANDA OH
  6 JACOB ROUNDS, BROADALBIN NY
FRANK FERNANDEZ, AMSTERDAM NY
  7 TRENT C TURNER, TEAGUE TX
RODNEY MELTON, MEANSVILLE GA
  8 SHAWN TENNANT, FAIRVIEW WV
NICK DELEON, CYGNET OH
  9 ERIC FABIAN, GANSEVOORT NY
DREW CARNES, HORNELL NY
  10 SERGIO FORNAZIN JR, NEW HAVEN IN
ADAM SCHLECHTY, ANSONIA OH
  11 ZANE KILGUS, WATSONTOWN PA
SHANE JENKINS, MUNCY PA
  12 JACK LOUGHNER, LIGONIER PA
JIMMY JR KELLY, EIGHTY FOUR PA
 
 
BARREL RACING
  1 WENDY CHESNUT, POULTNEY VT
  2 ANNA POORBAUGH, MT PLEASANT PA
  3 KARLEE BENINCASA, GANSEVOORT NY
  4 JANET KERR, ROGERS OH
  5 KRISTEN BUCHLEITNER, PROSPECT PA
  6 LAURA LEE THOMAS, UNION CITY PA
  7 HEIDI SMALL, LOUISVILLE OH
  8 DOREEN ULERY, MT PLEASANT PA
  9 MADDY HELM, FAIR HAVEN VT
  10 MARGARET RUSMISEL, MOUNT PLEASANT PA
  11 LISA BARONE, ORRTANNA PA
  12 CHEYENNE HONIGMAN, SEVILLE OH
 
APRA FINALS 2023
Saturday
Saturday Nov 11 2023 1:00PM
 
BAREBACK RIDING
  1 MACK TOMASI, CASTLETON VT
  2 JEREMY COURCHESNE, ST-CHRYSOSTOME QUEBEC CA
  3 WESTON VEST, BALTIMORE OH
  4 LUKE GENIER, BELMONT VT
  5 JASON WILSON, POWNAL VT
  6 TIMOTHY KENT, CHAMBERSBURG PA
 
 
SADDLE BRONC
  1 WESLEY GRUBBS, CLAYTON IN
  2 CLAYTON LEIDY, STATE COLLEGE PA
  3 RYAN THOMAS, GALIPOLIS OH
  4 LUKE SIECZKOWSKI, AVONMORE PA
  5 CLAYTON HOOVER, GREENSBURG IN
  6 JOSHUA FAULKNER, WEST BURKE VT
  7 GIDEON STUTZMAN, OWEN SOUND ON
  8 GORDON BROWN, CINCINNATUS NY
  9 LESTER BOWMAN, MADOC ON
  10 WILLIAM STITES, JONESTOWN PA
  11 SPUR MONTAG, ALIQUIPPA PA
 
 
BULL RIDING
  1 CALEB CARPENTER, LAKE LUZERNE NY
  2 DUSTIN TOBIN, DANBY VT
  3 ALLEN BURKHOLDER, BEACH CITY OH
  4 NATHAN SPENCER, SHICKSHINNY PA
  5 LAYNE SHAMPANG, AFTON NY
  6 TIM TUTTLE, OLEAN NY
  7 HUNTER GREENE, FAIR HAVEN VT
  8 BRYLEE SMITH, LAURELVILLE OH
  9 BENJAMIN HAVILL, TYRINGHAM MA
  10 CODY MCCANDLESS, SALTSBURG PA
  11 TRISTAN BUSH, JOHNSTOWN OH
 
 
BARREL RACING
  1 HEIDI SMALL, LOUISVILLE OH
  2 DOREEN ULERY, MT PLEASANT PA
  3 MADDY HELM, FAIR HAVEN VT
  4 MARGARET RUSMISEL, MOUNT PLEASANT PA
  5 LISA BARONE, ORRTANNA PA
  6 CHEYENNE HONIGMAN, SEVILLE OH
  7 WENDY CHESNUT, POULTNEY VT
  8 ANNA POORBAUGH, MT PLEASANT PA
  9 KARLEE BENINCASA, GANSEVOORT NY
  10 JANET KERR, ROGERS OH
  11 KRISTEN BUCHLEITNER, PROSPECT PA
  12 LAURA LEE THOMAS, UNION CITY PA
 
APRA FINALS 2023
Saturday
Saturday Nov 11 2023 7:30PM
 
BAREBACK RIDING
  1 MACK TOMASI, CASTLETON VT
  2 JEREMY COURCHESNE, ST-CHRYSOSTOME QUEBEC CA
  3 WESTON VEST, BALTIMORE OH
  4 LUKE GENIER, BELMONT VT
  5 JASON WILSON, POWNAL VT
  6 TIMOTHY KENT, CHAMBERSBURG PA
 
 
SADDLE BRONC
  1 WESLEY GRUBBS, CLAYTON IN
  2 CLAYTON LEIDY, STATE COLLEGE PA
  3 RYAN THOMAS, GALIPOLIS OH
  4 LUKE SIECZKOWSKI, AVONMORE PA
  5 CLAYTON HOOVER, GREENSBURG IN
  6 JOSHUA FAULKNER, WEST BURKE VT
  7 GIDEON STUTZMAN, OWEN SOUND ON
  8 GORDON BROWN, CINCINNATUS NY
  9 LESTER BOWMAN, MADOC ON
  10 WILLIAM STITES, JONESTOWN PA
  11 SPUR MONTAG, ALIQUIPPA PA
 
 
BULL RIDING
  1 CALEB CARPENTER, LAKE LUZERNE NY
  2 DUSTIN TOBIN, DANBY VT
  3 ALLEN BURKHOLDER, BEACH CITY OH
  4 NATHAN SPENCER, SHICKSHINNY PA
  5 LAYNE SHAMPANG, AFTON NY
  6 TIM TUTTLE, OLEAN NY
  7 HUNTER GREENE, FAIR HAVEN VT
  8 BRYLEE SMITH, LAURELVILLE OH
  9 BENJAMIN HAVILL, TYRINGHAM MA
  10 CODY MCCANDLESS, SALTSBURG PA
  11 TRISTAN BUSH, JOHNSTOWN OH
 
 
BARREL RACING
  1 CHEYENNE HONIGMAN, SEVILLE OH
  2 LISA BARONE, ORRTANNA PA
  3 MARGARET RUSMISEL, MOUNT PLEASANT PA
  4 MADDY HELM, FAIR HAVEN VT
  5 DOREEN ULERY, MT PLEASANT PA
  6 HEIDI SMALL, LOUISVILLE OH
  7 LAURA LEE THOMAS, UNION CITY PA
  8 KRISTEN BUCHLEITNER, PROSPECT PA
  9 JANET KERR, ROGERS OH
  10 KARLEE BENINCASA, GANSEVOORT NY
  11 ANNA POORBAUGH, MT PLEASANT PA
  12 WENDY CHESNUT, POULTNEY VT